İztuzu Plajında Noel Kutlaması

Dünya genelinde yayılan kovid-19 Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldan bu yana yapılmayan geleneksel Noel kutlamaları Muğla´nın Ortaca İlçesi´ne bağlı Turistik Dalyan mahallesindeki dünyaca ünlü İztuzu kumsalında yapıldı.

Kutlamaya, Fethiye, Köyceğiz, Dalaman ‘dan dan gelen İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, vatandaşları katıldı. Önceden hazırladıkları yiyecek ve içecekleriyle birlikte İztuzu kumsalında bir araya gelen yerleşik yabancılar ortaca belediyesince hazırlanan masalarda piknik yaptı. Şarkılar söyleyip dans ederek gün boyu eğlendiler. Çevredeki Türkler de yabancılarla birlikte kutlamaya katılırken, havanın güneşli olmasından yararlanan İngilizler denize girdi.

Yılın belirli zamanlarında Dalyan da yaşadıklarını söyleyen İngiliz vatandaşı 64 şaşındaki Peter Bond “Noel kutlaması için İztuzu kumsalına geldik. Hava çok güzel 14 derece kızım Gracie ile birlikte denize girelim dedik. Su soğuk ama hava güneşli. İngiltere bu mevsimde çok soğuk böyle bir hava bulamayız. Burası çok güzel “ dedi.

Kış aşlarında Dalyan da yaklaşık 350 yabancı uyruklu kişinin yaşadığını söyleyen Ortaca Belediye Başkan yardımcısı Bülent Öztürk” Bu gün burada ilçemizde ve çevre ilçelerimizde yaşayan yerleşik yabancı misafirlerimiz Noel arifesini kutluyorlar, her yıl İztuzu kumsalında bu buluşmayı gerçekleştiriyorlar. Belediye olarak misafirlerimizin ihtiyaçlarına destek olmak için plajdaki tesisimizi onların hizmetine açtık, bizlerde onlarla birlikte Noellerini kutlamak için bir araya geldik” dedi.

Sabah 11.00 de başlayan ve yaklaşık 200 kişinin bir araya geldiği kutlamalar akşam saatlerine kadar sürdü.

Kaynak: Ortaca TV – Süleyman İLTER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.