Huzur ve Güvenin Adresi Muğla

Tatillerinde turizminin yükselen yıldızı Muğla’yı tercih eden yerli ve yabancı misafirlerimizin ve ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için alınan tedbirlerin değerlendirildiği Asayiş ve Güvenlik Toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında  Bodrum ilçemizde yapıldı.
Alınan tedbirlerle yaşanabilme ihtimali olan olumsuzlukların meydana gelmeden önlendiğinin belirtildiği toplantıda, ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın ve tatillerini Muğla’da geçirmek isteyen yerli ve yabancı msafirlerimizin huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürmelerini sağlamak için çalışmaların kolluk birimlerince, ilgili kurum kuruluş ve sivil toplum örgütleriyle koordineli olarak hassas bir şekilde yürütüldüğü, turizmde yoğunluk arttıkça ek tedbirlerin devreye gireceği ifade edildi.
Turizm amaçlı sportif faaliyetlerde ve ilimizde düzenlenecek ulusal ve uluslararası spor musabakalarında alınan tedbirlerin gözden geçirildiği toplantıda günübirlik ve mavi yolculuk tur teknelerinde ve su sporları merkezlerinde alınan tedbirler ve yapılan denetimler değerlendirildi.
Turizm yoğunluğunun artması ile araç yoğunluğu yaşanması muhtemel yollar ve kavşakların da değerlendirildiği toplantıda kavşak ve sinyalizasyon çözümleri görüşüldü.
Karayolları Trafik Haftası nedeniyle yaya yolunda ilerle, görünür ol, trafik ışıklarını takip et, yaya geçidini kullan, yola odaklan adımlarından oluşan yayalar için 5 adımda güvenli trafik eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının da görüşüldüğü toplantıda hız kurallarına uyulması, emniyet kemeri kullanımı, araç sürerken telefonla konuşulmaması, alkollü araç kullanımının önüne geçilmesi ve yayalara öncelik verilmesi gibi trafik güvenliği konularında yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
Bodrum Kaymakamlığında yapılan toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı S.G. Yarbay Süleyman Ercan, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Özkan Yılmaz, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, Sahil Güvenlik Bodrum Karakol Komutanı S.G. Binbaşı Utku Meral, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürü Deniz Özyıldız katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.