Dalyan’ da ki görüntü kirliliği kaldırılıyor.

Muğla’nın Ortaca ilçesi Belediye Başkanı Alim Uzundemir Dalyan’ın görüntü kirliliğini değiştirmek bize nasip oldu dedi.

Dalyan da Maraş caddesinde başlayan sokak iyileştirme çalışmalarını, beraberinde Başkan yardımcısı Bülent Öztürk ve kültür ve sosyal işler müdür vekili Ersan Karakuyu ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alim Uzundemir “Belediye başkanı olarak göreve geldiğimizden bu yana Ortacamızın her bölgesinde şantiye gibi çalışıyoruz. Tabii ki bu çalışmalar sırasında bazı vatandaşlarımız sıkıntı yaşayacaklar en güzel şeyler sancı ile doğar. “ diye konuştu.

Tabelalar ve pergolalar görsel çirkinlik yaratıyor

Dalyanı dünyaya açılan bir kapı olarak gördüklerini ifade eden Uzundemir “Dalyan’a yakışır bir şekilde güzelleştirme çalışmaları için elimizden geleni yapacağız, göreve geldiğimizde en büyük sıkıntı bu Maraş caddesiydi. Tabelalar pergolalar ve yol gibi burada hakikaten görsel bir çirkinlik vardı, bunun değişmesi de bize nasip olduğu için Allahlıma hamd ediyorum, çalışma arkadaşlarıma ve bize destek veren bakanlığımıza Ortaca halkı adına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Çalışmalar hakkında Ortaca TV’ ye açıklamalarda bulunan Başkan Uzundemir Müteahhit ve çalışma ekibinin çok İyi olduğunun altını çizerek ilk etapta yolların yapılacağını, daha sonra tabelalar ve pergolalar değişeceğini aktardı. Uzundemir” kanal kenarında ilk etap Kaunos çay bahçesi etrafı değişecek daha sonra ikinci etapta komple kanal kıyısını yapacağız, tekneleri de çekek yerinin olduğu yere kaldırmayı düşünüyoruz. Bu proje çevre ve şehircilik bakanlığı projesidir. Onlar projeyi hazırladı, bütçeyi bize aktardı bizde çalışmaları devam ettiriyoruz. Maraş caddesini sezona yetiştireceğiz. Kanal tarafı daha sonraki sezona tamamlanacak. Bana göre Dalyan dünyanın en güzel yeri, yapılan çalışmalar Dalyanda iz bırakacak dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.